fbpx

Dental implantlar, İnsan dokusuyla biyo- uyumlu olan titanyum malzemeden üretilmiş yapay diş kökleridir. Bu materyaller insan dokusu ile çene kemiği arasında biyolojik bir bağlanma oluşturarak vücudun bir parçası haline gelirler.

Tek diş eksikliklerinde komşu dişlere herhangi bir işlem yapmadan ve zarar vermeden uygulanabilen implant tedavisi diş eksikliğinin kolayca giderilmesine olanak sağlar. Çoklu diş eksikliklerinde ise sabit diş probleminin çözümlerine olanak sağlar.

İmplantlar lokal anestezi altında ufak bir cerrahi müdahale ile çene kemiğine yerleştirilirler. Kişiler işlem sonrası sosyal ve iş hayatlarına kolayca dönebilirler.

İmplantların çene kemiğine yerleştirilmesinin ardından, materyalin o bölgeye bağlanıp uyum göstermesi ortalama 3 ila 6 ay arası sürmektedir. Bu sürecin tamamlanmasının ardından, dişlerin yapım aşamasına geçilir. Dişlerin tasarımı uzman ve tecrübeli hekim tarafından hastanın estetik istekleri de göz önünde bulundurularak yapılır. Bu süreç 3 ila 10 gün arasında sürebilmektedir.

İmplant operasyonunun başarısında uygulanan implant materyalinin kalitesi ve yapan kişinin yetkinliği çok önemlidir. Bu sebeple operasyon, güvenilir, işinde uzman ve tecrübeli bir hekime yaptırılmalıdır. Ayrıca diş hekimi korkusu olan bireylere, hastane koşulları içerisinde genel anestezi uygulamasıyla tüm bu tedaviler yapılabilmektedir.

İlgili Tedaviler

Diş Taşı Temizliği (Küretaj)

Diş eti sağlığı hem dişlerin uzun ömürlü olması açısından hem de genel

Ortodonti (Diş Teli Tedavisi)

Ortodontik Tedavi; dişlerin konumlarının çene içerisinde doğru konumlarına getirilmesine yarayan diş

Inley ve Onley Diş Restorasyon Uygulamaları

Inley ve Onley Nedir ve Neden Tercih Edilir?Inley ve onleyler

Estetik Dolgu Uygulamaları

Estetik Dolgu nedir ve Niçin Uygulanır?Estetik dolgular, kompozit adı verilen,