Diş eksikliği hem sağlığınızı hem de psikolojinizi etkiler. Travma, darbe veya çürük nedeniyle diş kaybı yaşandığında dental implant karşımıza çıkar. Gelişen teknolojinin ağız ve diş sağlığına en büyük hediyelerinden biri olan implantlar doğal dişlerinize alternatiftir. İmplantlar yapay yedek diş kökleri olarak ifade edilirken, var olan dişlerinizle de uyumludur.

Kimler İmplant Yaptırabilir?

Öncelikle implant tedavisi için verilecek en doğru cevap muayene sonrasında ortaya çıkar. Dental implant tedavisi için kemik yoğunluğunuzun incelenmesi gerekmektedir. Uygun ve yeterli kemik yoğunluğu mevcutsa implant işlemi gerçekleştirebilir. Eğer eksikse bu konuda implant öncesi bir tedavi gerekmektedir. İmplant işlemi öncesi ve sonrasında diş etinizin sağlıklı olması gerekmektedir. İmplant sonrasında ağız ve diş sağlığınız için hekiminizin vereceği tavsiyelere harfiyen uymanız önemlidir. Sigara tüketimi doğal dişlerinize olduğu gibi dental implant tedavisinde de zararlıdır.

Dental İmplantın Faydaları Nelerdir?

Diş kayıplarında meydana gelen sıkıntıları en iyi şekilde çözümleyecek tedavilerden biri implanttır. Özellikle doğal görünüm sağlar ve doku dostu malzemesiyle kemiklere kısa sürede kaynaşır. Diğer diş protezlerinin en büyük dezavantajı yapay his ve konuşma sıkıntı yaratmasıdır. İmplant tedavisi sonrasında tamamen kalıcı olan dişleriniz sayesinde konuşmada herhangi bir sıkıntı çekmeyeceğiniz gibi gerçeğe yakın hisle dişinizi kullanabileceksiniz. Başarı oranı oldukça yüksek olan dental implant tedavisinde, yerleştirilen implant tamamen bağımsız hareket eder. Bu nedenle çevresindeki dişlere herhangi bir zararı olmaz. Doğru kullanım ve ağız bakımı ile uzun yıllar kullanabilirsiniz.