fbpx

Dişlerin yapısında bulunan mikroskobik boşluklardan dolayı, yediğimiz ve içtiğimiz bazı şeyler (çay, kahve, sigara vb.), dişlerin renklenmesine sebep olabilir. Dişlerde oluşan bu renkleşmeler estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturmaktadır. Estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturan bu renkleşmeler, klinik ortamında, uygulanan ofis tipi diş beyazlatma yöntemi ile giderilebilir. Bir diğer beyazlatma yöntemi ise hastaların evde uygulayabileceği home bleaching sistemidir.

Ofis tipi diş beyazlatma nasıl uygulanır?

Kliniklerde hekim kontrolünde yapılan Ofis bleaching işlemi; kısa bir sürede sonuç alınabilen oldukça güvenli bir yöntemdir. Lazer kullanılarak ya da lazer kullanılmadan uygulanabilen özel beyazlatma ajanları yardımıyla, dişlerin renkleri ortalama 40 dk içerisinde 2-3 ton beyazlayabilmektedir. Bu yöntem ile dişlerin mine yapısı bozulmadan daha beyaz bir gülümseme sağlanabilmektedir.

Beyazlatma işlemi sonrasında nelere dikkat edilmelidir

1 hafta süreyle dişleri boyayabilecek çay kahve kırmızı meyveler kırmızı şarap sigara gibi şeylerden uzak durmak gerekmektedir

Ev tipi beyazlatma nasıl uygulanır?

Hastalardan alınan özel ölçüler yardımıyla kişiye özel beyazlatma plağı yapılır. Beyazlatma plağının içerisine hekim tarafından verilen beyazlatma jeli konulur ve gece boyunca hastanın bu plağı kullanması istenir. Klinik beyazlatmaya kıyasla daha uzun sürede sonuç alınmaktadır.

İlgili Tedaviler

Diş Taşı Temizliği (Küretaj)

Diş eti sağlığı hem dişlerin uzun ömürlü olması açısından hem de genel

Ortodonti (Diş Teli Tedavisi)

Ortodontik Tedavi; dişlerin konumlarının çene içerisinde doğru konumlarına getirilmesine yarayan diş

Inley ve Onley Diş Restorasyon Uygulamaları

Inley ve Onley Nedir ve Neden Tercih Edilir?Inley ve onleyler

Estetik Dolgu Uygulamaları

Estetik Dolgu nedir ve Niçin Uygulanır?Estetik dolgular, kompozit adı verilen,